ספוילר לרכב

ספוילר לרכב – מה תפקידו בעצם?

מזה זמן רב שמהנדסים עושים שימוש ברוח על מנת לנצל כוח או אנרגיה לטובה. ככל שהמהירות של גוף הנע דרך אוויר גבוהה יותר, כך ההתנגדות של האוויר אל הגוף היא חזקה יותר. מהנדסי רכבים מנצלים את הידע הפיסיקלי הזה על מנת לייצר מכוניות אווירודינמיות שיחתכו את האוויר בצורה טובה יותר. הפחתת הגרר, הנובעת מהתנגדות האוויר, מסייעת לנסיעה שקטה יותר ולצריכת דלק טובה יותר. במכוניות ספורט, זרימת האוויר סביב הרכב מנוצלת על מנת לייצר כוח הצמדה. כוח ההצמדה הוא כל כך חזק, עד כדי כך שמכונית מסלול כמו בפורמולה 1 למשל יכולה לנסוע הפוך במהירות של למעלה מ – 200 קמ”ש.

על מנת לראות את השפעות זרימת האוויר מסביב לרכב, יצרנים של דגמי רכבים, מציבים את הרכב במנהרת רוח מיוחדת. המנהרה מדמה נסיעה אמיתית במהירויות שונות ומאפשרת לראות את השפעות וזרימת הרוח על גבי מרכב הרכב, וגם לראות איך זרימת הרוח משפיעה על המכונית ככל שהיא נוסעת מהר יותר.

ברוב דגמי המכוניות במהירות חוקית ניתן לראות בדרך כלל זרימה מעודנת עם שבירה בחלקה האחורי של המכונית. שבירה זו של האוויר יוצרת מערבולות פעמים רבות, לכן יצרנים רבים מציעים ספוילר לרכב בחלקה האחורי של המכונית. ספוילר נקרא בעברית מסיט רוח ותפקידו להסיט את הרוח בחלקו האחורי של הרכב.

ספוילרים לרכב תורמים בשלושה פרמטרים עיקריים – 1. זרימת אוויר טובה וחלקה יותר. 2. מייצרים כוח הצמדה נוסף המשפיע על אחיזת כביש טובה יותר. 3. מוסיפים לרכב מראה ספורטיבי יותר. מכיוון שלא כל הרכבים מגיעים עם מסיט רוח מהיצרן, רבים בוחרים להתקין ספויילרים לרכב בעצמם.


כיצד מומלץ להתקין ספוילר לרכב?

מכיוון שישנו ביקוש גבוה למסיטי רוח, חנויות אביזרי רכב רבות מציעות ספוילר לרכב למכירה. כדי לקבל תוצאה איכותית ויפה, חשוב לבצע התקנת ספוילר לרכב אצל מומחים. לכן מומלץ ליצור קשר עם חנות מנוסה ואמינה בתחום האביזרים לרכב. לקוחות המחפשים ספוילר לרכב מחיר הינו פרמטר חשוב, אך חשוב לא פחות לפנות למומחים על מנת להתאים את הספוילר לרכב, ולכן כדאי להתייעץ ולקבל הכוונה לספוילר הנכון. גם ההתקנה צריכה להתבצע בצורה מקצועית. מכיוון שהספוילר מתחבר למרכב הרכב עם ברגים או דבק, צריכה להתבצע עבודה נקייה ואיכותית, שתבטיח לכם איטום נגד מים ואחריות. גם התאמת הצבעים צריכה להיות מדויקת, על מנת לקבל מראה אסתטי ונקי.

מעוניינים להתקין ספוילר לרכב? בלילה ניסים אביזרים לרכב היא הכתובת הנכונה. אנו נשמח לייעץ, ולכוון אתכם בבחירת ספוילר מתאים לרכב שלכם, לסגנון ולתקציב שלכם. לחצו כאן כדי להתרשם מכלל האפשרויות העומדות לרשותכם ולשאלות נוספות, צרו קשר בטלפון – 04-8666644